Hopp til hovedinnhold
T

Tussa Installasjon AS

48 år som bedriftØrsta

Verifisert i offentlig register

El-installasjon Boliginstallasjon El-kontroll Reparasjon av elektrisk utstyr Industri-installasjon Maskininstallasjon Ledesystem (rømningslys) Brannalarmanlegg Eksplosjonsfarlige områder (EX)

Firmaportalens klassifisering

Elektriker
Eier du denne bedriften?Overta gratis →

Om bedriften

Handel med elektriske artikler, radio og TV, samt virksomhet som autorisert installatør, og hva hermed står i forbindelse.

Bedriftsfakta

Organisasjonsnummer

915050514

Daglig leder

Roar Stenersen

Etableringsår

1978

Antall ansatte

167

Offentlige kvalifikasjoner

DiBK · DSB

Sentral godkjenning

Gyldig til 30.10.2027

Prosjekterende

  • LedesystemTK 2
  • BrannalarmanleggTK 2

Utførende

  • Installasjon av ledesystemTK 3
  • Installasjon av brannalarmanleggTK 3

Sist oppdatert fra registeret: 23.06.2026

Hva betyr dette?

Sentral godkjenning er en frivillig kvalitetsordning for foretak i byggenæringen. Godkjenningen viser at foretaket har dokumentert kompetanse, erfaring og kvalitetssikringsrutiner innenfor bestemte godkjenningsområder. Den er ikke et krav for å utføre byggearbeid, men gir en uavhengig bekreftelse på foretakets faglige og organisatoriske kvalifikasjoner.

Godkjenningen kan gjelde tiltaksklasse 1, 2 eller 3. Tiltaksklassen beskriver oppgavenes kompleksitet, vanskelighetsgrad og mulige konsekvenser ved feil. Klasse 1 gjelder de minst komplekse oppgavene, mens klasse 3 gjelder oppgaver med høy kompleksitet eller store konsekvenser. Tiltaksklassen må alltid vurderes sammen med det aktuelle fagområdet og funksjonen foretaket er godkjent for.

Les mer om offentlige kvalifikasjoner

Elvirksomhetsregisteret

Arbeidsoppgaver og anleggstyper

  • Prosjektering av elektriske anlegg
  • Bygging og vedlikehold av andres elektriske anlegg
  • Kontroll av andres elektriske anlegg
  • Reparasjon av elektrisk utstyr
  • Kontroll av fiske- og fangstfartøyer og lasteskip < 15 meter
  • Bygning - lavspenningsanlegg
  • Industri - lavspenningsanlegg
  • Maskiner - elektriske anlegg
  • Maritime elektriske lavspenningsanlegg
  • Elektrisk utstyr
  • Forsyningsanlegg - lavspenning
  • Sykehus - elektriske anlegg – rom for medisinsk bruk
  • Eksplosjonsfarlige områder - elektriske anlegg
  • Ledningsanlegg - lavspenning

Sist oppdatert fra registeret: 23.06.2026

Hva betyr dette?

Virksomheter som tilbyr eller utfører arbeid på elektriske anlegg, skal være registrert i Elvirksomhetsregisteret hos Direktoratet for samfunnssikkerhet og beredskap. Registreringen viser at virksomheten har en faglig ansvarlig og er registrert for bestemte typer elektrisk arbeid.

Les mer om offentlige kvalifikasjoner

Godkjent lærebedrift

Lærefag:

  • Elektrikerfaget

Sist kontrollert: 01.08.2026

Hva betyr dette?

Bedriften er registrert som godkjent lærebedrift i minst ett lærefag. Godkjenningen gis av fylkeskommunen og innebærer at bedriften er godkjent for å gi opplæring til lærlinger eller lærekandidater innenfor de aktuelle fagene.

Opplysningen er hentet fra Finn lærebedrift / Utdanning.no og kan endre seg. Kontakt bedriften eller se kilden for oppdatert informasjon.

Les mer om offentlige kvalifikasjoner

Spørsmål og svar

Hvor holder Tussa Installasjon AS til?

Tussa Installasjon AS har adresse Indrehovdevegen 67, 6160 Hovdebygda, verifisert mot Kartverkets matrikkel.

Er Tussa Installasjon AS registrert i offentlige registre?

Ja. Tussa Installasjon AS er registrert i Enhetsregisteret med organisasjonsnummer 915050514 og ble etablert i 1978.

Hvem er daglig leder i Tussa Installasjon AS?

Daglig leder i Tussa Installasjon AS er Roar Stenersen, ifølge Brønnøysundregistrene.

Hvilke tjenester tilbyr Tussa Installasjon AS?

Tussa Installasjon AS vises under El-installasjon, Boliginstallasjon, El-kontroll, Reparasjon av elektrisk utstyr, Industri-installasjon, Maskininstallasjon, Ledesystem (rømningslys), Brannalarmanlegg med mer på Firmaportalen. Profilen viser hvor hver av dem kommer fra.

Har Tussa Installasjon AS offentlige kvalifikasjoner?

Ja. Tussa Installasjon AS har sentral godkjenning (DiBK) som prosjekterende for Ledesystem (tiltaksklasse 2), Brannalarmanlegg (tiltaksklasse 2) og som utførende for Installasjon av ledesystem (tiltaksklasse 3), Installasjon av brannalarmanlegg (tiltaksklasse 3) og registrering i Elvirksomhetsregisteret (DSB) innen Prosjektering av elektriske anlegg, Bygging og vedlikehold av andres elektriske anlegg, Kontroll av andres elektriske anlegg, Reparasjon av elektrisk utstyr, Kontroll av fiske- og fangstfartøyer og lasteskip < 15 meter, Bygning - lavspenningsanlegg, dokumentert i offentlige registre.

Er regnskapstall tilgjengelige for Tussa Installasjon AS?

Ja. Offentlige regnskapstall (senest 2025) vises lenger opp på profilen, hentet fra Regnskapsregisteret.

Hvordan kontakter jeg Tussa Installasjon AS?

Tilgjengelig kontaktinformasjon (telefon, e-post eller nettside der det finnes) står øverst på profilen. Å kontakte bedriften via Firmaportalen er gratis.

Firmaportalen verifiserer ikke alle opplysninger. Sjekk referanser, godkjenninger og avtalevilkår før du bestiller arbeid.