Nordisk Fjellsprengning AS
Verifisert i offentlig register
Firmaportalens klassifisering
Om bedriften
Fjellboring og annen virksomhet, samt generelt gjøre seg interessert i andre foretak med økonomisk virksomhet.
Bedriftsfakta
Organisasjonsnummer
Daglig leder
Etableringsår
Antall ansatte
Offentlige kvalifikasjoner
DiBK
Offentlige kvalifikasjoner
DiBKSentral godkjenning
Gyldig til 16.09.2027
Utførende
- Veg- og grunnarbeiderTK 3
Sist oppdatert fra registeret: 23.06.2026
Hva betyr dette?
Sentral godkjenning er en frivillig kvalitetsordning for foretak i byggenæringen. Godkjenningen viser at foretaket har dokumentert kompetanse, erfaring og kvalitetssikringsrutiner innenfor bestemte godkjenningsområder. Den er ikke et krav for å utføre byggearbeid, men gir en uavhengig bekreftelse på foretakets faglige og organisatoriske kvalifikasjoner.
Godkjenningen kan gjelde tiltaksklasse 1, 2 eller 3. Tiltaksklassen beskriver oppgavenes kompleksitet, vanskelighetsgrad og mulige konsekvenser ved feil. Klasse 1 gjelder de minst komplekse oppgavene, mens klasse 3 gjelder oppgaver med høy kompleksitet eller store konsekvenser. Tiltaksklassen må alltid vurderes sammen med det aktuelle fagområdet og funksjonen foretaket er godkjent for.
Les mer om offentlige kvalifikasjonerGodkjent lærebedrift
Godkjent lærebedrift
Lærefag:
- Anleggsmaskinmekanikerfaget
- Fjell- og bergverksfaget
Sist kontrollert: 01.08.2026
Hva betyr dette?
Bedriften er registrert som godkjent lærebedrift i minst ett lærefag. Godkjenningen gis av fylkeskommunen og innebærer at bedriften er godkjent for å gi opplæring til lærlinger eller lærekandidater innenfor de aktuelle fagene.
Opplysningen er hentet fra Finn lærebedrift / Utdanning.no og kan endre seg. Kontakt bedriften eller se kilden for oppdatert informasjon.
Les mer om offentlige kvalifikasjonerSpørsmål og svar
Hvor holder Nordisk Fjellsprengning AS til?
Nordisk Fjellsprengning AS har adresse Nordre Kullerød 6, 3241 Sandefjord, verifisert mot Kartverkets matrikkel.
Er Nordisk Fjellsprengning AS registrert i offentlige registre?
Ja. Nordisk Fjellsprengning AS er registrert i Enhetsregisteret med organisasjonsnummer 952960326 og ble etablert i 1989.
Hvem er daglig leder i Nordisk Fjellsprengning AS?
Daglig leder i Nordisk Fjellsprengning AS er Oddbjørn Røed, ifølge Brønnøysundregistrene.
Hvilke tjenester tilbyr Nordisk Fjellsprengning AS?
Nordisk Fjellsprengning AS vises under Graving, Grunnarbeid på Firmaportalen. Profilen viser hvor hver av dem kommer fra.
Har Nordisk Fjellsprengning AS offentlige kvalifikasjoner?
Ja. Nordisk Fjellsprengning AS har sentral godkjenning (DiBK) som utførende for Veg- og grunnarbeider (tiltaksklasse 3), dokumentert i offentlige registre.
Er regnskapstall tilgjengelige for Nordisk Fjellsprengning AS?
Ja. Offentlige regnskapstall (senest 2024) vises lenger opp på profilen, hentet fra Regnskapsregisteret.
Hvordan kontakter jeg Nordisk Fjellsprengning AS?
Tilgjengelig kontaktinformasjon (telefon, e-post eller nettside der det finnes) står øverst på profilen. Å kontakte bedriften via Firmaportalen er gratis.
Firmaportalen verifiserer ikke alle opplysninger. Sjekk referanser, godkjenninger og avtalevilkår før du bestiller arbeid.