H-Bygg AS
Verifisert i offentlig register
Firmaportalens klassifisering
Om bedriften
Drive bygge og entreprenørvirksomhet, produksjon, handel samt hva hermed står i forbindelse.
Bedriftsfakta
Organisasjonsnummer
Daglig leder
Etableringsår
Antall ansatte
Offentlige kvalifikasjoner
DiBK
Offentlige kvalifikasjoner
DiBKSentral godkjenning
Gyldig til 05.02.2029
Prosjekterende
- Lydforhold og vibrasjonerTK 1
- KonstruksjonssikkerhetTK 1
- BygningsfysikkTK 1
- BrannkonseptTK 1
- ArkitekturTK 1
Utførende
- Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjonerTK 2
- Riving og miljøsaneringTK 1
Ansvarlig søker
- for alle typer tiltakTK 1
Sist oppdatert fra registeret: 18.06.2026
Hva betyr dette?
Sentral godkjenning er en frivillig kvalitetsordning for foretak i byggenæringen. Godkjenningen viser at foretaket har dokumentert kompetanse, erfaring og kvalitetssikringsrutiner innenfor bestemte godkjenningsområder. Den er ikke et krav for å utføre byggearbeid, men gir en uavhengig bekreftelse på foretakets faglige og organisatoriske kvalifikasjoner.
Godkjenningen kan gjelde tiltaksklasse 1, 2 eller 3. Tiltaksklassen beskriver oppgavenes kompleksitet, vanskelighetsgrad og mulige konsekvenser ved feil. Klasse 1 gjelder de minst komplekse oppgavene, mens klasse 3 gjelder oppgaver med høy kompleksitet eller store konsekvenser. Tiltaksklassen må alltid vurderes sammen med det aktuelle fagområdet og funksjonen foretaket er godkjent for.
Les mer om offentlige kvalifikasjonerGodkjent lærebedrift
Godkjent lærebedrift
Lærefag:
- Tømrerfaget
Sist kontrollert: 01.08.2026
Hva betyr dette?
Bedriften er registrert som godkjent lærebedrift i minst ett lærefag. Godkjenningen gis av fylkeskommunen og innebærer at bedriften er godkjent for å gi opplæring til lærlinger eller lærekandidater innenfor de aktuelle fagene.
Opplysningen er hentet fra Finn lærebedrift / Utdanning.no og kan endre seg. Kontakt bedriften eller se kilden for oppdatert informasjon.
Les mer om offentlige kvalifikasjonerSpørsmål og svar
Hvor holder H-Bygg AS til?
H-Bygg AS er registrert i Melhus, Trøndelag.
Er H-Bygg AS registrert i offentlige registre?
Ja. H-Bygg AS er registrert i Enhetsregisteret med organisasjonsnummer 942687168 og ble etablert i 1987.
Hvem er daglig leder i H-Bygg AS?
Daglig leder i H-Bygg AS er Rolf Olav Wehn, ifølge Brønnøysundregistrene.
Hvilke tjenester tilbyr H-Bygg AS?
H-Bygg AS vises under Tømrerarbeid, Riving, Tilbygg, Rehabilitering, Miljøsanering, Trekonstruksjoner, Konstruksjonssikkerhet, Nybygg på Firmaportalen. Profilen viser hvor hver av dem kommer fra.
Har H-Bygg AS offentlige kvalifikasjoner?
Ja. H-Bygg AS har sentral godkjenning (DiBK) som prosjekterende for Lydforhold og vibrasjoner (tiltaksklasse 1), Konstruksjonssikkerhet (tiltaksklasse 1), Bygningsfysikk (tiltaksklasse 1), Brannkonsept (tiltaksklasse 1) med mer og som utførende for Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner (tiltaksklasse 2), Riving og miljøsanering (tiltaksklasse 1) og som ansvarlig søker for alle typer tiltak (tiltaksklasse 1), dokumentert i offentlige registre.
Er regnskapstall tilgjengelige for H-Bygg AS?
Ja. Offentlige regnskapstall (senest 2024) vises lenger opp på profilen, hentet fra Regnskapsregisteret.
Hvordan kontakter jeg H-Bygg AS?
Tilgjengelig kontaktinformasjon (telefon, e-post eller nettside der det finnes) står øverst på profilen. Å kontakte bedriften via Firmaportalen er gratis.
Firmaportalen verifiserer ikke alle opplysninger. Sjekk referanser, godkjenninger og avtalevilkår før du bestiller arbeid.