Hopp til hovedinnhold
A

Aritech AS

25 år som bedriftStord

Verifisert i offentlig register

Bad El-installasjon Varmepumpe Ventilasjon Boliginstallasjon Sanitæranlegg El-kontroll Varmeanlegg Reparasjon av elektrisk utstyr Industri-installasjon Maskininstallasjon Ledesystem (rømningslys) Brannalarmanlegg Eksplosjonsfarlige områder (EX) Slukkeanlegg (sprinkler)

Firmaportalens klassifisering

Rørlegger Elektriker
Eier du denne bedriften?Overta gratis →

Om bedriften

Rådgivende og utførende innen ventilasjon, rør, elektro og andre tjenester som naturlig hører sammen med dette.

Bedriftsfakta

Organisasjonsnummer

984072325

Daglig leder

Jan Richard Dyrseth

Etableringsår

2001

Antall ansatte

236

Offentlige kvalifikasjoner

DiBK · DSB

Sentral godkjenning

Gyldig til 08.05.2029

Prosjekterende

  • SlukkeinstallasjonerTK 2
  • BrannalarmanleggTK 2
  • SanitærinstallasjonerTK 2
  • LedesystemTK 2
  • Varme- og kuldeinstallasjonerTK 3
  • Ventilasjon- og klimainstallasjonerTK 3

Utførende

  • Installasjon av brannalarmanleggTK 3
  • Installasjon av ledesystemTK 3
  • SanitærinstallasjonerTK 3
  • Ventilasjon- og klimainstallasjonerTK 3
  • Varme- og kuldeinstallasjonerTK 3
  • SlukkeinstallasjonerTK 3

Sist oppdatert fra registeret: 22.06.2026

Hva betyr dette?

Sentral godkjenning er en frivillig kvalitetsordning for foretak i byggenæringen. Godkjenningen viser at foretaket har dokumentert kompetanse, erfaring og kvalitetssikringsrutiner innenfor bestemte godkjenningsområder. Den er ikke et krav for å utføre byggearbeid, men gir en uavhengig bekreftelse på foretakets faglige og organisatoriske kvalifikasjoner.

Godkjenningen kan gjelde tiltaksklasse 1, 2 eller 3. Tiltaksklassen beskriver oppgavenes kompleksitet, vanskelighetsgrad og mulige konsekvenser ved feil. Klasse 1 gjelder de minst komplekse oppgavene, mens klasse 3 gjelder oppgaver med høy kompleksitet eller store konsekvenser. Tiltaksklassen må alltid vurderes sammen med det aktuelle fagområdet og funksjonen foretaket er godkjent for.

Les mer om offentlige kvalifikasjoner

Elvirksomhetsregisteret

Arbeidsoppgaver og anleggstyper

  • Prosjektering av elektriske anlegg
  • Bygging og vedlikehold av andres elektriske anlegg
  • Kontroll av andres elektriske anlegg
  • Reparasjon av elektrisk utstyr
  • Bygning - lavspenningsanlegg
  • Industri - lavspenningsanlegg
  • Maskiner - elektriske anlegg
  • Eksplosjonsfarlige områder - elektriske anlegg
  • Forsyningsanlegg - lavspenning
  • Ledningsanlegg - lavspenning
  • Elektrisk utstyr
  • Sykehus - elektriske anlegg – rom for medisinsk bruk
  • Maritime elektriske lavspenningsanlegg

Sist oppdatert fra registeret: 23.06.2026

Hva betyr dette?

Virksomheter som tilbyr eller utfører arbeid på elektriske anlegg, skal være registrert i Elvirksomhetsregisteret hos Direktoratet for samfunnssikkerhet og beredskap. Registreringen viser at virksomheten har en faglig ansvarlig og er registrert for bestemte typer elektrisk arbeid.

Les mer om offentlige kvalifikasjoner

Godkjent lærebedrift

Lærefag:

  • Elektrikerfaget
  • Rørleggerfaget
  • Service- og administrasjonsfaget
  • Ventilasjons- og blikkenslagerfaget
  • Ventilasjonsteknikkfaget

Sist kontrollert: 01.08.2026

Hva betyr dette?

Bedriften er registrert som godkjent lærebedrift i minst ett lærefag. Godkjenningen gis av fylkeskommunen og innebærer at bedriften er godkjent for å gi opplæring til lærlinger eller lærekandidater innenfor de aktuelle fagene.

Opplysningen er hentet fra Finn lærebedrift / Utdanning.no og kan endre seg. Kontakt bedriften eller se kilden for oppdatert informasjon.

Les mer om offentlige kvalifikasjoner

Spørsmål og svar

Hvor holder Aritech AS til?

Aritech AS har adresse Ringvegen 24, 5412 Stord, verifisert mot Kartverkets matrikkel.

Er Aritech AS registrert i offentlige registre?

Ja. Aritech AS er registrert i Enhetsregisteret med organisasjonsnummer 984072325 og ble etablert i 2001.

Hvem er daglig leder i Aritech AS?

Daglig leder i Aritech AS er Jan Richard Dyrseth, ifølge Brønnøysundregistrene.

Hvilke tjenester tilbyr Aritech AS?

Aritech AS vises under Bad, El-installasjon, Varmepumpe, Ventilasjon, Boliginstallasjon, Sanitæranlegg, El-kontroll, Varmeanlegg med mer på Firmaportalen. Profilen viser hvor hver av dem kommer fra.

Har Aritech AS offentlige kvalifikasjoner?

Ja. Aritech AS har sentral godkjenning (DiBK) som prosjekterende for Slukkeinstallasjoner (tiltaksklasse 2), Brannalarmanlegg (tiltaksklasse 2), Sanitærinstallasjoner (tiltaksklasse 2), Ledesystem (tiltaksklasse 2) med mer og som utførende for Installasjon av brannalarmanlegg (tiltaksklasse 3), Installasjon av ledesystem (tiltaksklasse 3), Sanitærinstallasjoner (tiltaksklasse 3), Ventilasjon- og klimainstallasjoner (tiltaksklasse 3) med mer og registrering i Elvirksomhetsregisteret (DSB) innen Prosjektering av elektriske anlegg, Bygging og vedlikehold av andres elektriske anlegg, Kontroll av andres elektriske anlegg, Reparasjon av elektrisk utstyr, Bygning - lavspenningsanlegg, Industri - lavspenningsanlegg, dokumentert i offentlige registre.

Er regnskapstall tilgjengelige for Aritech AS?

Ja. Offentlige regnskapstall (senest 2024) vises lenger opp på profilen, hentet fra Regnskapsregisteret.

Hvordan kontakter jeg Aritech AS?

Tilgjengelig kontaktinformasjon (telefon, e-post eller nettside der det finnes) står øverst på profilen. Å kontakte bedriften via Firmaportalen er gratis.

Firmaportalen verifiserer ikke alle opplysninger. Sjekk referanser, godkjenninger og avtalevilkår før du bestiller arbeid.